U selu Milatkoviće, opština Raška, na porodičnoj farmi, Jelena Babić zajedno sa svojim suprugom gaji stoku. Ova mlada žena, majka troje dece, i njen suprug odlučili su da ostanu na selu, iskoriste sve povoljnosti čiste, netaknute prirode i sami pokušaju da svojim trudom i radom obezbede pristojan život za svoju porodicu. Na farmi gaje 450 ovaca, 150 muznih koza i 20 krava.
Uglavnom živimo od mlečnih proizvoda. Prodajemo mleko i pravimo sir. Ukoliko nemamo dovoljno kupaca za mleko, moramo da ga sirimo. Sir, star tri, četiri meseca, pakujemo u teglice od 500 g, a u sir dodajemo domaće, hladno ceđeno maslinovo ulje, kao i sušenu majčinu dušicu i ruzmarin. Prodajemo ga samo na tezgama i po preporuci. Proizvodnja bi bila i bolja, motiva bismo imali i više, kada bismo imali pravi plasman na tržište, a za to nam je potrebna pomoć države – rekla nam je Jelena.
Ima tu mnogo muke i rada, čobani ne mogu da se nađu, pa se sve uglavnom svelo na mene, suprugu i dva deteta. Pomoći ima od drugara, kada se radi s balama sena. Nije to malo posla, kosimo 70 do 80 hektara – ističe Nenad Babić.
Babići unapređuju proizvodnju,i oni su dobar primer malim proizvođačima da se može opstati, nešto mehanizacije kupe sami, za nešto iskoriste subvencije države.
Proizvode prodaju na kućnom pragu, a učestvuju i na raznim manifestacijama. Polovinom septembra u Baljevcu malom mestu u blizini Raške učestvovali su na Etno sajmu zdrave hrane u organizaciji Etno umetnički klub „Čerenjski“.
Za kraj naši sagovornici kažu da se nadaju boljim danima za srpsko stočarstvo, i da će moći da žive više nego pristojno od svog rada.