-Sa koliko pčelinjih društava početi? To je pitanje koje će postavlja svaki početnik. Sa jednim društvom nikada ne počinjati sa mnogo nije dobro, najbolje je početi sa 4-5 pčelinjih zajednica, počinje svoju priču Goran Petrović iz Valjeva i nastavlja:
,, Poslednjih nekoliko godina sve je više onih koji se opredeljuju za pčelarstvo. Nekima je to hobi, neki žele da naprave biznis. Ja sam iskreno da vam kažem, pre tri godine počeo da se bavim pčelarstvom, jer sam zeleo malo da pobegnem od gradske vreve i stresa, a i ujedno da povećam kućni budžet, jer imam dva sina, jedan studira Medicinski fakultet u Beogradu, a i drugi će uskoro na fakultet. Od tasta sam nasledio nekoliko košnica, sredio ih, prefarbao i tako je počelo. Goranov tast se godinama bavio pčelarstvom, ali 2014. godinu mnogi pamte po ogromnim padavinama, gde su mu pčele uginule.

O tome šta mu je bilo najteže na samom početku i sa kakvim problemima se susretao kao pčelar početnik, govori za portal Domaćinska kuća.
,, Nije bilo lako, ali upornošću se sve postiže. Kupio sam literaturu, i polako počeo da izučavam. Dobio sam tri roja i tako je počelo. Dosta sam čitao i na internetu, iskustva drugih pčelara, što mi je dosta pomoglo. Shvatio sam da po ponašanju pčela, njenom radu i zujanjem u košnici, znate šta joj treba. U početku bilo je problema sa varom, pa kako ih pravilno prehraniti da prezime. Za varou koristi Herba strips, a za prihranu koristi šećerni sirup.

Po Goranovoj priči, bitno je sve lepo proučiti na početku, posle uraditi sve na vreme i to je to, onda nema greške.

Kako nam je istako Goran, trenutno ima 20 košnica, ali uskoro planira da ih proširi na 50. Petrović je stacionarni pčelar, i za sada je tako. Možda kad ode u penziju i bude imao više vremena, onda će ih seliti.
Ove godina je kako ističe naš sagovornim bila dobra. Za vreme cvetanja lipe, vreme je bilo loše, dosta kiše, ali zato je zadovoljan bagremom i livadom.
U poslu mu pomaže supruga Nataša, jer kao nam ističe ne bi mogao sve sam.