Krkobabić je tom prilikom rekao da je zadruga formirana prošle godine i da je čini osam mladih zadrugara. On je naveo da je država uložila sredstva da bi zadrugari kupili opremu i dodao da su takve investicije opipljive, što se može videti po novim mašinama.– Ovo je primer toga šta treba da se gaji u Srbiji, i više sam nego srećan što smo za to odvojili novac – istakao je Krkobabić, ocenivši da voćarstvo bez savremene primene nauke i novih rešenja ne može da ide napred.
Ministar je izrazio uverenje da je ulaganje u voćarstvo u Srbiji isplativo, jer tri hektara pod zasadom trešnje, jabuka ili kruške, omogućava pristojan porodični život.Govoreći o složenim zadrugama, Krkobabić je rekao da će se od ove godine krenuti sa tim, što podrazumeva da se više zadruga koja imaju respektabilnu količinu voća objedine u jednu, u okviru koje bi bila viša faza prerade, na primer u sokove i džemove.
Za ovu godinu za zadruge je opredeljeno 825 miliona dinara, što je četiri puta više nego prošle godine, napomenuo je on i dodao da će država za novoformirane zadruge dati do sedam miliona dinara, za postojeće do 15 miliona dinara, a za složene do 60 miliona dinara nepovratnih sredstava.
Direktor zadruge u Kisaču Martina Jurik navela je da zadruga ima osam zadrugara i oko 15 kooperanata, kao i da su svi mladi i perspektivni, starosti do 30 godina. Pod jabukom je 14 hektara zasada, osam hekatara su trešnje i pet hektara su jagode, istakla je Jurik i dodala da im je podrška države veoma značajna, jer ne bi mogli da pruže uslugu koju sada pružaju.
Ona je objasnila da se interes povećava, zbog nove opreme koju imaju i da očekuju da će se povećati broj kooperanata.Član zadruge Mihal Privizer je rekao da su za dobijena sredstva kupili mašine, koje su neophodne za bavljenje intenzivnim voćarstvom i koje mogu da odrade 10 do 15 hektara dnevno.